Almeria u finišu do jednog boda

Španska Primera, 2. kolo

Posljednji susret drugog kola španske Primere odigrali su Almeria i Real Sociedad, a konačni rezultat glasio je 2:2.

Gosti iz Sociedada poveli su nakon svega osam minuta igre i to pogotkom iskusnog napadača Raula Tamuda. Uspjeli su domaći poravnati u 21. minuti, a strijelac je bio Piatti. Ipak, samo desetak minuta kasnije gosti su ponovo imali prednost, zahvaljujući pogotko Francisca Sutila.

I kada su gosti čekali posljednji sudijski zvižduk, u nadi da će prosalviti nova tri boda, Ulloa je matirao gostujućeg golmana Brava i Almeriji donio i drugi bod iz isto toliko odigranih utakmica.