Amerikanke ostvarile pobjedu u finalu i četvrti put postale svjetske prvakinje
Ovom pobjedom nogometašice SAD-a postavile su i zaista sjajan rekord. Naime, one su po četvrti put postale svjetske prvakinje.

Holađanke nemoćne u finalu

E. Oštraković

Reprezentacija SAD-a je u finalu Svjetskog prvenstva za nogometašice ostvarila pobjedu protiv Holandije sa 2:0.

Ovom pobjedom one su uspjele odbraniti naslov koji su osvojile prije četiri godine.

Oba gola za pobjedu Amerikanki postignuta su u razmaku od šest minuta. Prvi gol viđen je u 60. minuti a drugi u 66. minuti susreta.

Za 1:0 pogodila je Megan Rapinoe sa bijele tačke, dok je pobjedu ovjerila Rose Lavelle koja je postigla prelijep pogodak sa vrha šesnaesterca.

Koliko je bezopasna Holandija bila dovoljno govori podatak da su nogometašice ove reprezentacije uputile samo jedan udarac u okvir gola svojih protivnica.