Amerikanke u finalu, radovanje Alex Morgan pravi hit

Svjetsko prvenstvo

Ženska nogometna reprezentacija SAD-a igrat će u finalu Svjetskog prvenstva.

Amerikanke su u Lyonu pred oko 53.000 gledatelja pobijeile Englesku sa 2:1 i tako su došle do novog finala.

Press je u 10. minuti dovela SAD u vodstvo, ali je White devet minuta kasnije pogodila za 1:1.

Gol za pobjedu SAD-a postiže Alex Morgan, a onda je odlučila da ga proslavi tako što je "popila čaj". Odlučila je to napraviti kako bi proslavila svoj 30. rođendan, pošto je rođena 2. jula 1989. godine.

Njeno radovanje je postalo hit, a Engleskinje su najbolju šansu za izjednačenje imale u 84. minuti, no Houghton je promašila penal, da bi ubrzo Bright zbog drugog žutog morala ranije pod tuš i poraz Engleske bio je neminovan.

SAD će u finalu igrati protiv pobjednika iz meča Holandija - Švedska.