
Naredne sezone brani u ovom klubu
Lovre Rogić stigao u novi klub · Zvanično
Doskorašnji golman FK Sarajevo, Lovre Rogić je stigao u novi klub, a to je Anorthosis Famagusta sa Kipra.
Lovre Rogić je stigao u novi klub, a narednu sezonu će braniti u redovima Anorthosisa na Kipru.
Ovaj 29-godišnji golman iz Zadra je prethodnu sezonu branio u FK Sarajevo, ali od jučer je zvanično novi golman Anorthosisa.
Sa Sarajevom je osvojio Kup Bosne i Hercegovine, te je prošle sezone bio i golman sa najviše "clean sheet".
Sa Anorthosisem je potpisao jednogodišnji ugovor, ali imaće priliku i da produži ugovor na više godina.
U Sarajevu je branio od ljeta 2023. godine, te je u te dvije godine prvu godinu bio rezervni golman, ali dolaskom Zorana Zekića je postao broj jedan među stativima.
Oglasi
Karijeru je počeo u Šibeniku, koji je napustio kao junior i stigao u redove NK Primorac.
Nakon godinu dana u Primorcu otišao je u Njemačku gdje je branio za Kelkheim i Kalbach, da bi na ljeto 2016. godine se vratio u Primorac.
Tada ostaje dvije godine u Primorcu prije nego se vraća u Šibenik gdje će provesti pet godina prije nego na ljeto 2023. godine napusti Šibenik i dođe u Sarajevo.
U WWin ligi Bosne i Hercegovine je skupio 30 utakmica, te je na 16 utakmica sačuvao svoju mrežu.
Također, u Kupu Bosne i Hercegovine je imao 10 nastupa, a četiri puta je sačuvao mrežu u takmičenju gdje je osvojio trofej.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.