Anži u posljednjim trenucima do trijumfa nad Amkarom

17. kolo ruske Premier lige

Ekipa Amkara iz Perma ugostila je na svom terenu Anži iz Mahačkale u okviru 17. kola Premier lige Rusije.

Susret je počeo opreznom igrom i jednih i drugih, a na prve pogotke čekalo se do sredine prvog poluvremena, tačnije do 26. minute kada Semenov na asistenciju Nijholta postiže pogodak za vodstvo Amkara.

Slavlje domaćih nije potrajalo dugo budući da je Ahmedov samo dvije minute kasnije poravnao rezultat na 1:1. Asistent kod pogotka bio je Lahiyalov.

Sa izjednačenim rezultatom se otišlo na pauzu, a u nastavku susreta nastavila se dobra i izjednačena igre obje ekipe.

Ipak, nešto bolji i konkretniji protivnik bio je Anži koji je u samom finišu susreta, golom Shatova došao do sva tri boda.