Arapović na pravom putu
Sarajevo popravlja formu i bodovni saldo

Sarajevo slavilo u derbiju nad Slobodom

Fudbaleri Sarajeva nakon nešto lošijeg starta u posljednja dva kola pokazali su da su na dobrom putu da se vrate u vrh tabele.
Bordo mladići prvo su ostvarili vrijednu pobjedu nad Travnikom u gostima da bi na svom terenu bili bolji i od tuzlanske Slobode (2:1).
Trijumf dobija na težini posebno zbog činjenice da je do 79. minuta gostujuća momčad imala prednost od 1:0.

Trener Sarajeva Husnija Arapović, bio je izuzetno sretan nakon meča.

“Sve što je teško veoma je i veoma slatko, pa tako i pobjeda protiv Slobode. Tačno je da smo gubili, ali je isto tako činjenica da su se mladići trudili, a bez truda se ništa ne može ostvariti. Sada nam slijedi pauza od 14 dana zbog obaveza reprezentacije i očekujem da je maksimalno iskoristimo kako bi u nastavku sezone bili još bolji. Drago mi je da smo uz Raščića dobili i Obuću u vrhu napada.”
U narednom kolu fudbaleri Sarajeva odlaze na još jedno teško gostovanje. Riječ je o duelu sa Veležom, u Vrapčićima, u kojem «rođenim» zbog nezavidnog položaja na tabeli odgovara samo pobjeda. No, ukoliko budu pružili zalaganje kao protiv Slobode nije isključeno da bordo mladići nastave pobjedonosni niz bez obzira na imperativ domaćina...

Zaprati FK Sarajevo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: