Arsenal remizirao sa West Hamom

Engleska Premier liga

Teme:

Stoke je na svom Britannia stadionu pobijedio Manchester City sa 1:0 u okviru 24. kola engleske Premier lige, dok je Arsenal na Emiratesu odigrao 0:0 sa West Hamom.

Stoke je upisao prvu pobjedu nakon devet nastupa u Premiershipu bez pobjede, u kojima su osvojili samo četiri boda. Da pobjeda za navijače Stokea bude još slađa, ostvarena je sa igračem manje. Naime, u 37. minuti je Rory Delap dobio crveni karton zbog udaranja Shauna Wright-Philipsa.

Ipak, samo osam minuta kasnije, u završnici prvog poluvremena, James Beattie je postigao gol glavom za vodstvo domaćina, a kasnije se pokazalo – i pobjedu.

Arsenal je nastavio sa prosipanjem bodova, te su „topnici“ u ovom kolu odigrali mršavih 0:0 na Emiratesu protiv West Hama.

Bolton je kući protiv Tottenhama vodio 2:0, ali je londonska momčad stigla na 2:2. Ipak, pobjedu domaćima donio je Davies golom tri minute prije kraja.