Moćno, lijepo i efikasno: Arsenal uništio Sevillu
Foto - Arsenal FC

Kakva partija Topnika

Arsenal je u prijateljskom meču na Emiratesu savladao Sevillu s 6:0.

Tim Mikela Artete odigrao je sjajan meč. Pokazali su kako će u novoj sezoni biti kandidati za vrh tabele i do vrha su napunili mrežu Seville.

Sve dileme oko pobjednika u ovom meču riješene su već nakon 19. minuta igre. Arsenal je postigao četiri gola u periodu od 10. do 19. minute.

Golijada je otvorena u 10. minuti. Dosuđen je penal, a Bukayo Saka postiže gol za 1:0.

Potom na scenu stupa Gabriel Jesus. Postigao je golove u 13. i 15. minuti za uvjerljivih 3:0.

Ludih 19 minuta zaokružio je Saka svojim drugim golom za ogromnih 4:0 u uvodnim minutama meča.

Golova je  bilo još. Ipak, rezultat se nije mijenjao sve do 77. minute kada Topnici stižu do petog pogotka. Gabriel Jesus postiže treći gol za 5:0.

Tačka na ovaj meč stavljena je u 89. minuti. Eddie Nketiah je postavio konačnih 6:0.