Arsenal ubjedljiv protv Wigana

Engleski Carling kup

Teme:

Odigrano je pet susreta osmine finala engleskog Carling Cupa. Arsenal je uvjerljivo prošao u četvrtfinale, a Manchester United s minimalnom pobjedom…

''Topnici'' su poveli u 42. minuti, kada je 16-godišnji Jack Wilshere sjajnom loptom u prostor proigrao tri godine starijeg Jayja Simpsona, a ovaj je manirom iskusnog strijelca postigao prvi od svoja dva gola. Drugi je zabio u 66. minuti nakon fenomenalne akcije sjajnog brzonogog meksičkog napadača Carlosa Vele koji se sjurio u kazneni prostor po lijevoj strani, navukao na sebe protivničkog igrača, a potom je proigrao Simpsona kojem nije bilo teško po drugi puta poentirati. Vela je dio svog doista raskošnog talenta pokazao i u 70. minuti.

Manchester United je na Old Traffordu puno više strahovao za pobjedu protiv Queens Park Rangersa, ali je ipak slavio s minimalnih 1:0 zahvaljujući golu Teveza iz jedanaesterca u 76. minuti.