Asim Zec maestralnim golom donio pobjedu FK Željezničar!
Plavi nisu odigrali naročito lijep meč. Ipak, na kraju su golovi ono što se broji, a oni su večeras postigli gol više

Plavi porazili Zvijezdu 09

M. Šljivak, foto: S. Bošković

Željezničar je u 23. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine na Grbavici savladao Zvijezdu 09 rezultatom 1:0.

Željezničar je od prvog sudijskog zvižduka kontrolisao igru. Imao je tim Amara Osima terensku nadmoć, dok su gosti svoju šansu čekali uglavnom iz kontri.

Plavi su do prve šanse došli u 10. minuti. Krpić se našao pred Erićem, ali slabo je šutirao i propala je šansa. Zatim isti igrač u narednom napadu šutira glavom, ovog puta preko gola.

Željo je otpor neugodnih gostiju slomio u 28. minuti. Erić je ispucao loptu, ona dolazi do Asima Zeca, a ovaj sa preko 30 metara pogađa mrežu Zvijezde za prednost od 1:0.

Do kraja prvog poluvremena još samo jedna dobra šansa za domaće. Mujezinović je u 40. minuti dobro uposlio Ramovića, a udarac fudbalera Željezničara brani Erić i na odmor se otišlo rezultatom 1:0.

Kako gosti nisu mogli ništa prema naprijed, Željo je krenuo po drugi gol. Imali su domaći nekoliko dobrih šansi, pokušavali su redom Sadiković,  Šabanadžović i Krpić, ali lopta nije htjela u gol.

Željo je međutim mirno čuvao prednost. Nisu gostima dopustili apsolutno ništa u fazi napada i zatvarali su jako dobro sve prilaze golu i na kraju su uspjeli da završe posao.

Ostalo je do kraja 1:0 na Željezničar i tim Amara Osima je stigao do važna tri boda u borbi za Evropu.