Atletico blizu Lige prvaka
Aguero proslavlja gol

M. Maksimović

U susretu 29. kola Primere Atletico Madrid je na gostovanju pobijedio Sevillu 2:1, pa sada na četvrtom mjestu ima 50 bodova samo tri manje od trećeplasiranog Villarreala...

Strijelci u zanimljivoj utakmica za Atletico bili su Maxi Rodriguez (19.) i Aguero (58.), dok je gol za Sevillu postigao Capel (48). Ovom pobjedom Atletico je pobjegao Sevilli za čitavih pet bodova, u borbi ova dva kluba za četvrto, posljednje mjesto koje naredne sezone vodi u Ligu prvaka

U drugom subotnjem susretu Real Mallorca je pobijedila Deportivo 1:0, a gol je postigao Juan Arango u 22. minuti.
U četvrtoj minuti sudijske nadoknade Deportivo je ostao sa deset igrača nakon što je isključen Ivan Riki.