Aue ispustio pobjedu nad Kolnom

Koln se spasio poraza

Teme:

Aue je u 23. kolu Druge Bundeslige  remizirao s vodećim Kolnom na svom terenu 2:2.

Domaći fudbaleri su poveli nakon 13 minuta igre. Za prednost domaćeg tima se pobrinuo Sylvestr koji je pogodio za vodstvo od 1:0. Iako je Koln imao bolje šanse, na odmor se otišlo minimalnim vodstvom domaćeg tima.

Nastavak susreta ponovo donosi bolju igru Kolna. Ipak, do gola nisu mogli, što je Aue kaznio u 68. minuti kada je Loning pogodio s penala za 2:0.

Uspio je Koln u 83. minuti preko Halfara da smanji na 2:1, a isti igrač je u 89. minuti postigao gol za konačan rezultat od 2:2.

U drugom današnjem susretu, Sandhausen i Munchen 1860 su odigrali susret bez golova (0:0).