Auxerre na penale, ispao Nantes

Danas je odigrano 5 susreta Francuskog Kupa. Auxerre je tek kroz jedanesterce prošao Toulouse dok je Nantes neočekivano ispao od Creteila.

Ekipa Auxerrea je bila na pragu ispadanja na svom terenu od Toulousea a golom Quercie u zadnjoj minuti izborili su produžetke. Prvenstveno gosti su golom Larsena vodili od 72. minute. Nakon 30 minuta igre rezultat je još uvijek bio 1:1 pa se moralo ići na ono najgore po obje ekipe, izvođenje penala ili lutrija. I nakon dužeg izvođenja pobjednik je bio domaći Auxerre čiji su igrači za nijansu bili precizniji i tako sa konačnih 6:5 prošli dalje.

"Nekad" slavni Nantes ispao

Najveće iznenađenje večeras bilo je ispadanje "nekad" slavnog Nantesa kod Creteila. Zapravo, to i nije neko iznenađenje uzimajući u obzir stanje "kanarinaca" ove sezone u Francuskom šampionatu.  Bouabdellah je u 70. minuti presudio gostima koji mogu biti razočarani večerašnjom partijom.

Bastia je poražena na svom stadionu sa minimalnih 0:1 a Chateaurouxu je važnu pobjedu donio Scarpelli desetak minuta prije kraja utakmice. Nice je na gostovanju kod Boulognea slavila sa 1:3 iako je domaćin vodio ranim pogotkom Cuvillera. Najprije je Cid pred kraj prvog dijela vratio gostima nadu i poravnao rezultat a potpuni preokret napravio je Remy. Prvo u 73. minuti dovodi Nice u vodstvo a tačku na "i" i konačan rezultat postavlja par minuta pred posljednji zvižduk glavnog sudca.

Konačni rezultati:

Creteil - Nantes 1:0
Auxerre - Toulouse 1:1 (6:5)
Vannes - Valenciennes 2:2 (5:4)
Bastia - Chateauroux 0:1
Boulogne - Nice 1:3

Nižerazredni Vannes je nakon boljeg izvođenja penala prošao protiv Valenciennesa. Regularni rezultat utakmice bio je 2:2 a oba gola za domaćina dao je Lebouc. Gosti  su vodili golom Bangoure u 4. minuti i čak u dva navrata su vodili kada je Bezzaz u 32. minuti dao gol za 1:2. U produžetcima smo vidjeli još dva gola i jedan crveni karton. Vannes je igrao od 95-e minute sa igračem manje jer je Martot zaradio crveni karton. Pujol je goste ponovo doveo u vodstvo u 101. minuti a samo 7 minuta poslije Gimbert domaćinu donosi gol koji se kasnije ispostavio kao spašavajući. Ipak, Vannes pri izvođenju penala ima više sreće i na kraju slavi sa 5:4.