AZ Alkmaar na krilima sjajnog Muamera Tankovića

Eredivizija Holandije

AZ Alkmaar je kao gost ostvario uvjerljiv trijumf nad Heraclesom, a konačan rezultat utakmice glasio je 3:0 u korist gostiju.

Nakon prvog poluvremena u kojemu su mreže mirovale, gosti su u ranoj fazi drugog dijela postigli dva pogotka. Prvi je bio djelo Berghuisa, a drugi Huppertsa nakon asistencije Muamera Tankovića.

Nesuđeni reprezentativac BiH stavio je tačku na i pogotkom u 76. minutu susreta.

Veliko iznenađenje priredio je Dodrecht koji je kao gost sa 2:1 porazio Heerenveen, dok su bodove podijelili Breda i Excelsior, odnosno Cambuur i Twente. U oba slučaja rezultat je glasio 2:2.