Bajić i Grlić po 90 minuta
Grlićev Duisburg trijumfovao rezultatom 3:2

2. Bundesliga, 5. kolo

U pet susreta petog kola njemačke 2. Bundeslige, ekipe naših internacionalaca, Ivice Grlića i Branimira Bajića ostvarile su pobjede pred domaćim navijačima, a naši internacionalci odradili su po 90 minuta.

Duisburg je pred domaćim navijačima sa 3:2 savladao Alemanniju Aachen. Sva tri pogotka za Zebre postigao je Makiadi (22, 37. i 43. minuta), da bi u finišu meča Auer (82) i Nemeth (90) ublažili poraz.

I Bajićev TSV Koblenz je slavio minimalnu pobjedu pred domaćim navijačima. Augsburg je poveo golom Wernera u 21. minuti, ali su preokret režirali Begeorgi u 37. i Mavrić u 41. minuti, pogotkom iz jedanaesterca.

Rezultati 5. kola: Ahlen – Hansa Rostock 2:2, St. Pauli – Munichen 1860 1:0, Mainz – Nurnberg 2:0, MSV Duisburg – Alemannia Aachen 3:2, TSV Koblenz – Augsburg 2:1.

Nakon nepotpunog 5. kola na tabeli vodi Mainz sa 11 bodova, a dalje slijede: Kaiserslautern, Freiburg, Rot Weis Ahlen 10, Duisburg 8, Greuther Furth, Alemannia Aachen, St. Pauli 7, Hansa Rostock 6, Koblenz, Osnabruck, Nurnberg 5, Wehen, Munchen 1860, Augsburg, Ingolstadt, Oberhausen 3 i Frankfurt 2 boda.