Bajiću 90 minuta u porazu Koblenza
Bajić je odigrao 90 minuta i dobio žuti karton

Njemačka - 2. Bundesliga, 6. kolo

Branimir Bajić, bh. fudbalski internacionalac koji nosi dres njemačkog drgoligaša Koblenza odigrao je večeras cijeli susret za svoj tim, koji je poražen na gostovanju kod Osnabrucka – 0:1.

Naš internacionalac u 71. minuti zaradio je žuti karton, a Koblenz je susret završio sa desetoricom igrača, obzirom da je Fabrice Begeorgi za samo četiri minute dobio dva žuta kartona, pa je u 45. minuti isključen.

Susret je riješen u 27. minuti kada je pogodak za domaćina postigao Fiete Sykora, što se kasnije ispostavilo kao konačan rezultat. U druge dvije utakmice 6. kola Hansa Rostock je sa 3:0 (Dorn 30, Ćetković 71, 87) savladala St. Pauli, dok je Greuther Furth kod Oberhausena slavio ubjedljivu pobjedu od 4:0 (Nehrig 9 – jedanaesterac, S. Reisinger 32, 79, Allagui 76).

Nakon nepotpunog šestog kola Koblenz zauzima 11. mjesto sa svega pet osvojenih bodova.