Ballack gubitnik
Ballack utučen

M. Maksimović

Michael Ballack, kapiten njemačke reprezentacije je sinoć u Beču potvrdio još jednom epitet
velikog gubitnika. Kapiten reprezentacije je stisnuo zube, zaigrao u finalu iz kojeg je izašao poražen, utučen, razbijene arkade.

Sinoć je Michael Ballack zaokružio svoj gubitnički niz na 10 utakmica. Gledajući godine, porazi Michela Ballacka su krenuli od 2000. godine. U posljednjoj utakmici prvenstva Bayeru je bio potreban bod protiv Unterhachinga da osvojio naslov njemačkog prvaka, međutim Bayern je poražen 0-2 u utakmici u kojoj je Ballack postigao i autogol, pa je naslov je pripao Bayern Münchenu.

2002.godine Ballackov Bayer zaostao za dortmundskom Borussijom u prvenstvu, izgubio finale Njemačkog kupa od Schalkea i finale Lige prvaka od Real Madrida. Njemačka izgubila finale Svjetskog prvenstva od Brazila 2-0. Ballack zbog kartona nije niti smio nastupiti.

Dvije godine kasnije, Ballack je prešao u Bayern sa kojim je u prvenstvu završio na drugom mjestu. 2007. godine je prešao u Chelsea koji je završio iza Manchester Uniteda. Ove godine je opet Chelsea završio iza Manchester Uniteda, poražen je u finalu LIge prvaja i poražen je sinoć u finalu EURA.