Banjalučanima bod u derbiju

Prva liga RS u fudbalu – 22. kolo

Fudbaleri banjalučkog Borca neporaženi su okončali veliki derbi Prve lige Republike Srpske, remiziravši danas sa Kozarom u Gradišci – 1:1. Domaći su vodili nakon prvog poluvremena, ali su gosti iz Banjaluke u nastavku susreta uspjeli izjednačiti rezultat i tako se djelimično revanširati za poraz u prvom dijelu sezone pred domaćim navijačima.

Podjelom bodova zadovoljniji su izabranici trenera Milomira Odovića, koji već sada mogu početi slaviti prvo mjesto i plasman u Premijer ligu BiH, obzirom da su zadržali velikih sedam bodova prednosti ispred Kozare.

Uz derbi 22. kola, remijem je završen i meč u Šamcu između Borca i Sutjeske, a u preostalih pet susreta domaći su ubilježili sigurne pobjede. Najubjedljiviji su bili fudbaleri zvorničke Drine, BSK-a i Ljubića, koji su sa po tri gola u mrežama kući ispratili Proleter, Slogu i Jedinstvo.

Rezultati današnjih utakmica 22. kola: Drina (Z) – Proleter 3:0, BSK – Sloga 3:0, Borac (Š) – Sutjeska 1:1, Radnik – Sloboda 1:0, Drina HE – Mladost 1:0, Ljubić – Jedinstvo 3:0, Kozara - Borac (BL) 1:1. Sutra igraju Famos – Rudar.

1. Borac    (BL)    22    15    3    4    41:15    48
2. Kozara             22    11    8    3    31:15    41
3. Sloboda (NG)   22    11    4    7    33:22    37
4. Drina Z             22      9    8    5    28:19    35
5. Mladost (G)      22    10    4    8    20:25    34
6. Sutjeska           22     9     6    7    26:23    33
7. Famos              21     9     5    7    33:26    32
8. Sloga (D)         22      9    5     8    35:35    32