Barca slavila u Bilbau
Samuel Eto'o

Španska Primera

Danas je igrano 7. kolo španske Primera lige. Barcelona je golom Samuela Eto'oa savladala Athletic u Bilbau, dok je Valencija sa 4:0 pregazila Numanciju...

Athletic Bilbao dočekao je Barcelonu na svom San Mames stadionu, ali protiv moćnih Katalonaca nije mogao više od dostojanstvenog poraza. Kamerinac u dresu Barcelone, Samuel Eto'o  pogodio je mrežu protivničkog golmana u 63. minuti za, kako će se kasnije ispostaviti, nova tri boda Katalonaca.

Valencija, za razliku od prošle sezone, igra sjajno. U 7. kolu na Mestalli su dočekali slabašnu Numanciju i kući je ispratili sa četiri gola u mreži. Standardni reprezentativac Španije David Villa doveo je već u 5. minutu domaće u vodstvo. Na 2:0 u 72. minuti povisio je Mata. Vicente je nastavio golijadu svojim pogotkom u 82. minutu, dok je Villla postigao svoj drugi gol tri minute prije kraja za konačnih 4:0.

1. Valencia       7    6    1    0    17:4    19
2. Villarreal      7    5    2    0    9:3    17
3. Barcelona     7    5    1    1    19:7    16
4. Real Madrid  7    5    1    1    20:10    16
5. Sevilla          6    4    2    0    12:4    14
6. Almeria        6    3    2    1    9:7    11
7. Malaga         7    3    1    3    8:9    10
8. Atletico         7    3    0    4    13:12    9