Barcelona kao u dobra stara vremena: Atletico "nokautiran" na Camp Nou

Derbi 23. kola Primere

Haris Zilić

Fenomenalan susret u 23. kolu španske Primere odigrali su Barcelona i Atletico Madrid.

Tim sa Camp Noua odigrao je možda i utakmicu sezone i na kraju zasluženo slavio rezultatom 4:2 u nevjerovatnoj utakmici.

Nije dobro počelo za Katalonce. Igrala se osma minuta kada je Carrasco iskoristio dodavanje Suareza i pogodio za 0:1.

Nakon toga uraganska igra Barcelone.

Alba je već u desetoj minuti izjednačio na 1:1, asistenciju je upisao Dani Alves. Igrala se 21. minuta kada je tinejdžer Gavi preokrenuo meč i pogodio za 2:1, a Torres u 43. minuti dodaje Araujo koji dovodi Barcelonu u vodstvo od 3:1 i to je bio rezultat prvog poluvremena.

Spektakl Katalonaca nastavljen je u 49. minuti, Dani Alves je pogodio za 4:1.

Atletico se nije predavao, probudili su se sredinom drugog poluvremena, kada je Suarez pogodio za 4:2.

Nakon asistencije i gola Dani Alves je u statističku rubirku upisao i crveni karton nakon prekršaja i Barcelona je od 69. minute igrala s igračem manje.

Do kraja domaći su uspjeli sačuvati prednost i upisati vrijedna tri boda u derbiju kola.