Barcelona samo 1:1 sa Getafeom

Primera, 12. kolo

Fudbaleri Barcelone odigrali su u 12. kolu Primere samo 1:1 na svom terenu protiv Getafea čime su propustili priliku da povećaju bodovnu prednost u odnosu na Real.

Gosti su „zaledili“ Nou Kamp u 19. minutu kada je Moral doveo svoj tim u vodstvo od 1:0. Sve do 71. minute Getafe je imao prednost koju je tada anulirao Keita. Imali su Katalonci do kraja meča još dosta prilika, ali se rezultat nije mijenjao.

Betis je do treće uzastopne pobjede i pete u posljednjih šest utakmica došao na gostovanju kod Sporting Gijona sa 2:. Iako je Sporting vodio (Gimenez) od 26. minute, „zeleno-bijeli“ su preko Monzona i Emana u nastavku preokrenuli rezultat.
Numancia, koju sa klupe predvodi Sergije Krešića, „iščupala“ je bod u posljednjim trenucima protiv favorizovanog Atletico Madrida, odigravši 1:1. Atletico je poveo golom Forlana još od 33. minute, ali je u posljednjoj minuti izjednačio Jose Bakero iz penala.

Rezultati
Mallorca - Malaga 2:2 (Josemi 18, Webo 67 / Ramis 12-ag, Baha 23), Numancia - Atletico Madrid 1:1 (Barkero 90-11m / Forlan 33), Osasuna - Almeria 3:1 (Pandiani 13, Pellerano 71-ag, Kadocz 90 / Negredo 7-11m), Racing Santander - Espanyol 3:0 (Marcano 10, Serrano 26, Pereira 59), Sporting Gijon - Betis 1:2 (Castro 25 / Monzon 52, Emana 58), Sevilla - Valencia 0:0, Real - Huelva 1:0, (Sneijder 39), Villarreal - Valladolid 0:3 (Sesma 25, 43, Pedro Leon 45), Barcelona - Getafe 1:1 (Keita 71, Moral 19), Deportivo La Coruna - Athletic Bilbao 3:1 (Castro 20, Verdu 44, Guardado 90 - Martinez 72).