Basel i Luzern podijelili bodove u derbiju 18. kola

Švicarska Super liga

Derbi osamnaestog kola Super lige Švicarske između Basela i Luzerna završen je remijem, 1:1.

Gosti su u 27. minutu poveli preko Wissa, a konačnih 1:1 postavio je Schar pola sata prije kraja utakmice.

Vrijedi spomenuti da su i jedni i drugi kraj utakmice dočekali sa deset igrača. Kod domaćih je drugi žuti karton u 66. minutu zaradio strijelac Schar, dok je u redovima Luzerna dva minuta prije kraja isključen Stahel.

Basel je i dalje lider sa 33 boda, jedan manje ima Luzern, dok Hajrovićev Grasshoppers ima 29 uz jednu utakmicu manje.

U drugoj utakmici igranoj danas posljednjeplasirana Lausanne iznenadila je Sion trijumfovavši rezultatom 3:1. Herea je pogodio za vodstvo Siona u posljednjem minutu prvog poluvremena, da bi veliki preokret u nastavku kreirali Tafer, Coly i Banana.