Bate iznenadio Zenit
Dick Advoccat

Prvak Bjelorusije napravio je pravo iznenađenje i u St. Petersburgu iznenadio ruski Zenit odigravši 1:1. Strijelac za goste bio je Nehajčik a bod Zenitu donio je Fatih Tekke.

Iako je momčad Dicka Advoccata bila apsolutni favorit u današnjoj utakmici 3. kola Lige Prvaka, Bate Borisov je ipak na kraju pognute glave napustio St. Petersburg iako su par minuta prije kraja vodili sa 0:1.
Domaći trener je najavljivao izmijenjen sastav ali je na klupi ostao samo Pogrebnjak umjesto kojeg je zaigrao turski reprezentativac Fatih Tekke koji se trudio cijelu utakmicu. U prvih pola sata Tekke je bio najopasniji po gol gostiju a u dva navrata je pogodio okvir gola.

Unatoč boljoj igri Zenita, bjelorusi dolaze do vodstva prekog Nehajčika koji je u 52. minuti pogodio samo rašlje gola Malafejeva.

Nehajčik je ušao početkom drugog poluvremena i pokazao se kao pravi potez za gostujućeg trenera. Ovaj gol je donio nervozu u ekipu Zenita koja je do tog trenutka odlično igrala, a silni napadi na gol Batea su bili bezuspješni.

Zenit - Bate Borisov 1:1
Fatih Tekke 80' (1:1)
Nehajčik 52' (0:1)

Zenit: Malafeev, Siri, Križanac, Timoschuk, Shirokov, Anyukov, Denisov, Zyrianov, Arshavin, Danny, Tekke.
Bate Borisov: Veremko, Yurevich, Rzhevskiy, Sosnovski, Khagush, Volodzko, Likhtarovich, Kryvets, Blizniuk, Stasevich, Rodionov.
U 69. minuti domaći trener je sa terena povukao hrvatskog štopera Ivicu Križanca a u igru poslao ofanzivnog Domingueza što se kasnije isplatilo.
Na dodavanje Širokova sjajno je reagirao Fatih Tekke i pogodio u gornji kut gola Bate Borisova i tako Zenitu ostavio bod, iako slobodno možemo reći da su rusi zaslužili sva tri.

Do kraja utakmice Bate je imao jednu šansu ali rezultat je ostao nepromijenjen i time je okončana prva utakmica 3. kola Lige Prvaka.