Bate se pobjedom vratio na vrh, nova asitencija Nastića
Foto - EPA

Prvenstvo Bjelorusije

Bate Borisov pobijedio je Slutsk sa 3:0 u susretu bjeloruskog prvenstva.

Bjeloruski velikan nakon nešto slabijeg ulaska u sezonu iz kola u kolo igra sve bolje, pa su danas u derbiju kola lagano pobijedili tim iz vrha tabele.

Već nakon četiri minute igre domaći tim je poveo. Bh. fudbaler Bojan Nastić je asistirao, a pogodak za 1:0 postiže Milić.

Do drugog pogotka domaći stižu u 24. minuti preko Stasevicha, da bi u nastavku meča Nekhajschik završio posao postavivši konačan rezultat od 3:0 u 70. minuti meča.

Bate je ovom pobjedom preuzeo vrh tabele sa 19 bodova, dok je današnji riva ostao na četvrtom mjestu sa 16 bodova.