
Belgijac bacio oko na "wonderkida"
Bayern Minhen pravi sjajan zalog za budućnost: Kompany krenuo po "novog Salaha" - ima samo 17 godina
Vincent Kompany je odlično krenuo na klupi Bayern Minhena i imao je sjajnu debitantsku sezonu, a sada se već priprema za narednu.
Bayern Minhen ima uspješnu sezonu iza sebe. Osvojili su Bundesligu nakon godinu pauze i čini se opet da su "oni stari".
Standardi u bavarskom klubu su ipak na jako visokom nivou, te pored domaćih uspjeha su potrebni i oni u Ligi prvaka.
Ove sezone je Bayern Minhen ispao u četvrtini finala Lige prvaka od Intera koji je naposlijetku stigao i do finala.
Uskoro će početi ljetni prelazni rok, a bavarski klub bi trebao i ovog ljeta biti aktivan na transfer pijaci.
Kako prenose arapski mediji, Bayern Minhen je poslao ponudu za 17-godišnjeg "wonderkida" - Hamzu Abdelkarima.
Oglasi
[twitter]https://x.com/CompsJeune/status/1906803897781359024[/twitter]
Abdelkarim je "zapalio" fudbalsku scenu nastupima za U-17 reprezentaciju Egipta i privukao na sebe veliku pažnju.
Odigrao je 15 utakmica za mladu selekciju Egipta, postigao je deset golova i podijelio pet asistencija. Trenutno igra za Al Ahly.
Mediji na Bliskom istoku ga porede sa Mohamedom Salahom zbog pozicije koju igra i naravno - nacionalnosti.
Kako navodi ovaj izvor, Bavarci nisu jedini koji su zainteresovani za njega. Interes su pokazali i Manchester United i Marseille.
Ipak, Abdelkerim je već zapratio Bayern Minhen preko svog zvaničnog Instagram profila i to mu je trenutno prvi izbor.
Vincent Kompany i čelnici bavarskog kluba bi ovim poslom napravili sjajan zalog za budućnost jer je riječ o veoma mladom i talentovanom igraču.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.