Bayerov apaurin Hannoveru
Helmesov prvi hat trick u dresu Apotekara

Bundeliga, 5. kolo

U prvom susretu 5. kola njemačke Bundeslige, Bayer Leverkusen je sa visokih 4:0 savladao Hannover. Da Apotekari neće imati težak zadatak dalo se naslutiti već na otvaranju utakmice.

Već u 5. minuti Rolfes je pogodio za rano vodstvo, a onda je sve u „svoje ruke“ uzeo Patrick Helmes, ovoljetno pojačanje Bayera iz Kolena koji je sa sa tri gola u potpunosti potopio Hannover.

Prvo je u 19. minuti pogodio za 2:0, a pobjedu je potvrdio u rasponu od 59. do 66. minuta kada je sa još dva pogotka upisao svoj prvi ovosezonski hat trick, potvrdivši tako da će biti veliko pojačanje bundesligaša iz Leverkusena.