Baždarević i Grenoble savladali PSG

Le Championnat, 7. kolo

Mehmed Baždarević je sa Grenoblom u 7. kolu prvenstva Francuske savladao ekipu PSG-a (1:0) i to u gostima. „Park prinčeva“ popularni Meša je zaledio u 77. minutu kada je Akrour zatresao mrežu Parižana. Na ovaj način Grenobl se probio na diobu druge pozicije sa Marseillom, a oba tima imaju po 13 bodova, šest manje iza vodećeg Lyona.
Fudbaleri Nantesa poraženi su peti put u sedam kola i nalaze se na pretposljednjem mjestu tabele. Ovaj put, bez hrvatskog napadača Ivana Klasnića, poklekli su u Caenu gdje je domaćin slavio sa sigurnih 3:0.

Lyon je u ovom kolu nadigrao Nancy rezultatom 2:1. Strijelci za pobjedu lidera na ljestvici bili su Benzema i Fred u 30. i 35. minuti, a gosti su do kraja meča uspjeli samo smanjiti. Naš Miralem Pjanić u 56. minutu ušao je u igru.
Treba istaći uspjeh Marseilla koji je sa vrućeg gostovanja Le Mansu uzeo bod (1:1), a isti rezultat bio je u meču Sochaux i Lorient.

Rezultati
Rennes - Nica 1:0, Lyon - Nancy 2:1, Le Mans - Marseille 1:1, Auxerre - Le Havre 3:0, Sochaux - Lorient 1:1, Caen - Nantes 3:0, PSG - Grenoble (kasnije). Nedjelja: Valenciennes - Toulouse, Bordeaux - St. Etienne.