Baždarević izgubio lidersku poziciju

Francuska liga

Mehmed Baždarević i njegov Grenobl izgubili su lidersku poziciju u Francuskoj  nakon što su u derbiju 3. kola poraženi na Gerlanu od Lyona sa 0:2 za kojeg je odlično odigrao Miralem Pjanić.
Strijelci za prvaka koji sada ima sedam bodova (Grenoble šest) bili su Makoun u 4. i Benzema u 35. minutu.
U 3. kolu radovao se Marseille. Nekadašnji prvak Evrope je u gostima kod Le Havrea stigao do vrijednih bodova (1:0) golom Zendena iz 55. minute. Istim rezultatom je Le Mans savladao Saint-Etienne, dok su Monaco i Caen, te Soshaux i Paris S.G. igrali 1:1.

Bez golova je završen duel Nancya i Toulusua, a najefikasniji meč bio je onaj između Valenciennesa i Lorienta koji su domaći dobili sa 3:1.

Rezultati 3. kola
Le Havre - Marseille 0:1, Monaco - Caen 1:1, Le Mans - Saint-Etienne 1:0, Nancy - Toulouse 0:0, Sochaux - Paris S.G 0:0, Valenciennes - Lorient 3:1, Lyon - Grenoble 2:0.