Baždarević remizirao kod Lorienta
Grenoble je pod Mešinom palicom već skupio 19 bodova

Francuska, 12. kolo

Novi francuski prvoligaš, Grenoble, kojeg sa klupe predvodi naš stručnjak, Mehmed Baždarević, remizirao je večeras na gostovanju kod Lorienta (1:1).

Mešini izabranici prvi su došli u vodstvo golom Courtoisa u 54. minuti. Ipak, samo tri minute kasnije domaći su izjednačili preko Abriela, koji je realizovao najstrožiju kaznu. Do kraja susreta, ekipa našeg stručnjaka ostala je sa desetoricom igrača na terenu obzirom da je zbog crvenog kartona isključen strijelac Courtois, ali su ipak uspjeli održati „nulu“. Sa ovim remijem Grenoble trenutno zauzima sedmo mjesto sa 19 bodova, koliko ima i Nica.

Rezultati
Auxerre – Valenciennes 0:0, Lille – Nantes 2:0 (Rami 40, Fauvergue 47), Lorient – Grenoble 1:1 (Abriel 59 - penal / Courtois 54), Nancy – Bordeaux 1:0 (Hadji 69), Nice – Paris SG 1:0 (Mouloungui 40), Toulouse – Caen 0:1 (Nivet 79).