Baždarevićev Sochaux se oprostio od Kupa
Yassin Mikari - strijelac jedinog gola za Sochaux

Katastrofa na gostovanju kod Bastije

Sochaux Mehmeda Baždarevića doživio je večeras katastrofu u Kupu Francuske. Tim našesg stručnjaka poražen je na stadionu Armand Cesari od Bastie sa 4:1.

Jeremy Choplin je već u prvoj minuti doveo Bastiju u vodstvo od 1:0, a domaćim je trebalo samo još jedanaest minuta da udvostruče vodstvo. Strijelac drugog gola bio je David Suarez.

Na odmor se otišlo pri rezultatu od 2:0, a u drugom dijelu Sochaux je vratio nadu da može doći do povoljnog rezultata. Yassin Mikari je pogodio za 2:1 u 57. minuti.

Međutim, Suarez postiže svoj drugi gol u 70. minuti i tada je već bilo jasno da tim našeg stručnjaka ne može do plasmana dalje. Konačan rezultat postavio je Wahbi Khazri u 75. minuti.