Begovićev Portsmouth upisao prve bodove
Niko Kranjčar je nastavio s odličnim igrama iz Portsmoutha i nakon dolaska u Tottenham

Premiership

U prve četiri utakmice osmog kola Premiershipa domaćini su upisali dvije pobjede, dok je Portsmouth našeg Asmira Begovića stigao do prve pobjede.

Tottenham je nastavio niz nepobjedivosti i kod Boltona odigravši 2:2. Bolton je imao dva puta vodstvo, ali su se izabranici Harryja Redknapa oba puta uspjeli vratiti u meč. Ricardo Gardner je već u 3. minuti doveo domaću momčad u vodstvo, a na 1:1 poravnao je Niko Kranjčar svojim prvim golom u dresu novog kluba.

Bolton je do novog vodstva došao u 68. minuti preko Kevina Daviesa, a samo četiri minute kasnije drugi hrvatski reprezentativac Vedran Ćorluka poravnava na 2:2 i donosi bod Tottenhamu kojim su ostali u samom vrhu tabele.

Portsmouth je uspio doći do prve pobjede tek u osmom kolu Premiershipa protiv Wolverhamptona, a naš Asmir Begović je utakmicu ogledao s klupe za rezerve. Gol zlata vrijedan za Portsmouth postigao je Yebda u 18. minuti utakmice.

Burnley je na domaćem terenu bio bolji od Birminghama sa 2:1. Burnley je do prednosti došao golovima Fletchera u 52. i Bikeya u 61. minuti utakmice, a na 2:1 smanjio je Larsson u 93. minuti.

Identičnu pobjedu slavio je i Hull City protiv Wigana. Vennegor of Hesselink je svojim prvim golom od dolaska iz Celtica doveo Hull u vodstvo u 59. minuti utakmice, a na 2:0 povisio je Geovanni u 67. minuti. Počasni pogodak za Wigan postigao je Sinclair u 86. minuti.