Bešiktaš preokretom do pobjede u velikom derbiju

Savladali Galatasaray

Fudbaleri Bešiktaša savladali su večeras u velikom turskom derbiju ekipu Galatasaraya s 2:1.

Bio je domaći tim bolji u ovom susretu, te je na kraju stigao do zaslužena tri boda, koja ih vode na prvo mjesto nakon 15 odigranih kola.

Ipak, na pogotke se čekalo sve do 54. minute kada Galatasaray dolazi u vodstvo. Veliku grešku golmana Bešiktaša Guvenča koristi Sneijder, te pogađa za prednost od 1:0.

Radost fudbalera Galate trajala je samo dvije minute. Njemački napadač Mario Gomez lijepo je pogodio za izjednačenje rezultata na 1:1, da bi u 74. minuti domaći tim stigao do pobjede. Za veliko slavlje pobrinuo se Gokhan Tore.

Ovom pobjedom Bešiktaš je preuzeo vrh tabele bod ispred Fenerbahčea, dok je Galatasaray četvrti sa 26 bodova.