Bešiktaš slavio minimalnu pobjedu

Bešiktaš i Gaziantepspor ostvarili su minimalne pobjede u posljednjim dvjema utakmicama 17. kola turske Superlige.

Bešiktaš je u Istanbulu s 1:0 savladao Kardemir i tako prešao na treću poziciju tabele. Devetu prvenstvenu pobjedu Bešiktašu donio je portugalski napadač Hugo Almeida u 37. minuti.

Bez pobjednika je završen okršaj Gaziantepspora i Bursaspora (2:2). Adin je doveo domaću momčad u vodstvo, ali je Bangura u 56. minuti izjednačio rezultat.

Sume u 66. minuti vraća prednost domaćem sastavu, ali ipak četiri minute prija kraja Ipek postavlja konačnih 2:2.