Bešiktašu Kup Turske

Odličan nastup Bajramovića za Banvit

Košarkaši Bešiktaša osvojili su Kup Turske nakon što su u finalnom susretu u Konyi savladali Banvit rezultatom 78:74.

Banvit je odigrao odlično prvo poluvrijeme utakmice. Na odmor su otišli sa sedam poena prednosti 42:35 i činilo se kako će doći do trofeja u ovom susretu. Ipak, u drugom poluvremenu Bešiktaš preuzima sve konce igre u svoje ruke, te stiže sasvim zasluženo do pehara Kupa Turske.

Serhat Četin je sa 14 poena bio najefikasniji u pobjedničkom timu, dok je bh. reprezentativac Kenan Bajramović odigrao sjajnu utakmicu za Banvit ubacivši 15 poen uz samo dva promašaja iz igre, te je imao i 5 skokova.