BiH - Makedonija 2:2
Utakmica u toku na Bilinom polju

22:08

Kraj utakmice - 2:2

Susret završen 2:2. Iako smo očekivali trijumf možemo biti zadovoljni jer smo bili oslabljeni neigranjem gotovo pola tima. Mladići zaslužuju čestitke za trud i zalaganje, a ova reprezentacija je u stvaranju i biće još mnogo vremena da se greške isprave. Po dva gola Damjanovića i Maznova za konačnih - 2:2. Uskoro iz svlačionica...

1:0 Damjanović (17), 2:0 Damjanović (19), 2:1 Maznov (41), 2:2 Maznov (45).

Stadion „Bilino polje“ u Zenici. Gledalaca: 11.000. Žuti kartoni: Nadarević (BiH), Popov, Šumulukovski (Makedonija).
BOSNA I HERCEGOVINA: Hasagić, Jahić, Spahić, Nadarević, Salihović/od 13. Maletić/, Damjanović/od 67. Huseinović/, Rahimić, Ibričić, Vladavić, Misimović/od 87. Pejić/, Džeko. Selektor: Meho Kodro.
MAKEDONIJA
: Pačovski/od 46. Miloševski/, Lazarevski, Popov, Sedloski, Mitreski, Novevski/od 46. Vajs/, Šumulikoski, Tasevski, Maznov/od 66. Stojkov/, Naumoski/od 46. Položani/od 62. Grozdanoski/, Pandev/od 72. Trajanov/. Selektor: Srećko Katanec.
Sudija: Vlado Svilokos (Hrvatska).

22:00

Veliku priliku nakon solo prodora propustio Džeko. Bivši napadač sarajevskog Željezničara pretrčao dvojicu makedonskih fudbalera i kada je ušao u šesnaesterac, sa desne strane, pokušao pogoditi suprotan ugao Miloševskog, ali je lopta prošla za pola metra pored stative drugog golmana.

21:58

Sve je manje nade da će bh. tim stići do trijumfa. U ovim trenucima mnogo novih fudbalera u gostujućem sastavu mnogo lakše i brže se kreće što predstavlja problem našoj odbrani. Čini se da bi ovakav rezultat zadovoljio oba selektora. Bio bi ovo drugi meč u kojem bi Kodro ostao bez trijumfa. U prvom je poražen u Japanu. U međuvremenu, Maletić zaradio javnu opomenu zbog oštrog starta nad Vajsom.

21:45

Susret polako ulazi u završnicu. Igra se malo primirila, no izgleda da bh. fudbaleri hvataju zalet za zadnjih deset minuta. Gostima na ruku ide činjenica da su na našoj klupi samo tri igrača, dok Srećko Katanec raspolaže sa duplo većim brojem snaga. Upravo bi svježina po teškom terenu mogla biti presudna.

21:38

Najbolja prilika za našu selekciju. Upravo onako kako smo nasutili, Maletić je treći put prošao kao voz, odigrao na peterac gdje se ponovo nije snašao Džeko. Uigrana akcija, ali je po drugi put zatajila realizacija napadača iz Bundeslige. U igru je ušao Huseinović umjesto dvostrukog strijelca Damjanovića.

21:35

Po igri našeg tima može se zaključiti da su igrači odlučni u namjeri da stignu do trijumfa. Sredina terena je poprilično gusta, a bokovi Makedonaca ispostavili su se kao slabiji dio tima. Možda bi Ibričić, Vladavić i Maletić u nastavku trebali češće pokučavati sa napadima preko krila. Da je van forme večeras pokazao je Hasagić i u nastavku kada je po treći put loše reagovao.

21:28

Prva prijetnja našeg tima u nastavku stigla je nakon akcije koju je počeo Vladavić, da bi samo minut kasnije Maletić probio desni bok, loptu vratio u šesnaesterac gdje ju je zahvatio Džeko, ali ne kako je zamislio pa je udarac završio visoko preko gola.

21:16

Počelo drugo poluvrijeme. Još uvijek nije jasno kako smo ispustili prednost od čak dva gola. Sve je išlo nama u korist, pa čak i blaga nervoza gostiju. Nadamo se da će nastavak biti uspješniji i da će povratak našeg tima na "Bilino polje" nakon više od godinu dana biti sretan. Zaslužuju to naši igrači, ali i ova vjerna publika koja ne prestaje sa pjesmom

21:04

Kraj prvog poluvremena (2:2)

2:2 Maznov

Poigravanje Hasagića se osvetilo. Naš golman je loptom pogodio Nadarevića, a Maznov, ni kriv ni dužan, ubacio je loptu u praznu mrežu. Sve što smo dobro uradili u prvih pola sata, kada smo imali igru i rezultat, palo je u vodu.

21:00

2:1 Maznov (42.)

Pandev je nabacio iz kornera, a Maznov ostao sam na petercu Hasagića. Napadaču Makedonije nije bilo teško da glavom zakuca koptu u nebranjenu mrežu.

20:56

Pandev je izveo odličan udarac sa oko 25 metara, ali je Hasagić pokazao kvalitet. Makedonci su u zadnjih desetak minuta napravili blagi pritisak što je i logično s obzirom na rezultat. Epilog nervoze u našem šesnaestercu je žuti karton našem stoperu Nadareviću. Izgleda da ga sudija Svilikos odlično poznaje. Uostalom, Nadarević je član Zagreba

20:52

Stasti su se malo stišale. Naši igrači zadovoljili su se vodstvom, a gosti ne pokazuju prevelike ambicije da ugroze Hasagića. Istočna i zapadna tribina zeničkog stadiona utrkuju se u navijanju: "Bosna je šampion". Udarac Ibričiča Pačovski brani.

20:44

Nevjerovatno je kako su naši mladići u samo nekoliko minuta kaznili indolentnost Makedonaca. Ruku na srce, ako je prvi gol i bio plod greške, onda je drugi za špice sportskih emisija. I ponovo sa tribina grmi: Sergej Barbarez, Sergej Barbarez". Možda kapiten i promijeni mišljenje. Makedonci nakon greške Hasagića imali priliku, ali su je na sreću propustili

20:38

GOOL, GOOL!!!
2:0 Damjanović (21.)

Divna akcija Ibričiča i Vladavića i na pravom mjestu je Damjanović koji je zakucao loptu u mrežu. Akcija iz fudbalskih udžbenika

20:35

1:0 Damjanović (18)
. Centaršut iz kornera Misimovića iskoristio je Damjanović te uz obilatu pomoć golmana Makedonije postigao gol

20:31

U igri Darko Maletić, fudbaler Partizana, Salihović napušta igru. Šteta

20:30

Salihoviću stradao mišić i traži izmjenu. Kakav peh za mladog igrača i našu reprezentaciju.

20:28

Početno ispitivanje snaga, uz blagu kontrolu sredine terena od strane naših igrača. Ibričić i Vladavić su pravi majstori u držanju lopte. Salihović iz slobodnjaka pogodio prečku sa oko 30 metara

20:25

Ostali smo dužni sastav Makedonije. Na golu je Pačovski, a igraju još: Lazarevski, Popov, Sedloski, Mitreski, Novevski, Šumilikovski, Tasevski, Maznov, Naumoski, Pandev. Korner za naš tim izveo Misimović, a zatim i drugi, ali je ostalo 0:0

20:23
Makedonci krenuli žestoko, previše oštro. Salihović sa desne strane izveo skraćeni korner i pokušao iznenaditi Pačovskog, ali bez uspjeha.

20:16

Željko Komšić izveo početni udarac dodavši loptu Goranu Pandevu. Susret počeo, sudija Svilokos iz Hrvatske dao znak da Makedonci krenu sa centra... Sretno bh. igračima!!!

20:15

Minut šutnje za nedavno preminulog Tošea Proeskog...

20:12

Najveće ovacije pobrao Željko Komšić, član Predsjedinštva BiH koji će izvesti početni udarac. Komšić je, na iznenađenje svih i na opšte odobravanje blizu 10.000 frenetičnih navijača mjesto našao na zapadnoj tribini, među običnim pukom, a ne u VIP loži kako su svi mislili

19:45

Hasagić, Jahić, Spahić, Nadarević, Salihović, Damjanović, Rahimić, Ibričić, Vladavić, Misimović, Džeko sastav je kojem vjeruje Kodro. "Hoćemo pobjedu, hoćemo pobjedu..." grmi sa tribina. Iako su navikli na ovak "pakao", posebno u Skoplju i Bitolju, makedonski novinari pomalo u čudu gledaju bh. tifoze

19:37

Naša reprezentacija je uz ovacije, sada već oko 6.000 navijača, izašla na zagrijavanje. Iz svlačionice stigli i Makedonci nagrađeni aplauzom i ponekim zviždukom. Iako smo suočeni sa velikim povredama i brojnim otkazima vjerujemo u pobjedu i uspješan Kodrim debi pred domaćom publikom. Interesantno je kazati da će na našoj klupi za rezervne igrače sjediti samo četiri fudbalera.

19:25

Stadion se polako popunjava našim navijačima iz svih dijelova BiH. Velike gužve na ulazima garantuju da će izabranici selektora Mehe Kodre imati gromoglasnu podršku. Sarajevo, Tuzla, Bugojno, Teočak, Kalesija, Gradačac, Banja Luka, Doboj samo su neki od gradova iz kojih su danas na put krenuli bh. fanaticosi

19:00

Na "Bilinom polju" je sve spremno za početak prijateljske utakmice između BiH i Makedonije. Kapije stadiona su otvorene, reflektori upaljeni, a ono što našu javnost najviše interesuje je nastup Gorana Pandeva. Po riječima makedonskih novinara, kojih je u Zenicu stiglo desetak, napadač Lazia igraće samo jedno poluvrijeme jer je oko 18 sati selektora Srećka Kateneca pozvao trener rimskih nebesko-plavih Delio Rossi koji u subotu imaju važnu utakmicu u Seria A.