BiH - Wales (U-21) 1:2
Strijelac jedinog gola za BiH - Dialiba

18:05

Naši su mladići od gotovine napravili veresiju. Prosto je neshatljivo da u posljednjim minutima prima čak dva gola i upropaste toliki trud. Ispit nije položio ni selektor Branimir Tulić. Prvo je iz igre povukao Dialibu, a zatim je na brzinu izvršio sve tri izmjene, pa smo nakon povrede Zeca u 80. minutu ostali sa desetoricom u polju. No, analize tek predstoje, a sada svi u Zenicu!!!

Bosna i Hercegovina – Wales 1:2
BOSNA I HERCEGOVINA: Burić, Ćolić, Benović, Čejvanović, Cocalić, Mašić/od 78. Kožul/, Jelić/od 60. Purić/, Aganović, Zec, Dialiba/od 71. Handžić/Čović.
WALES: O. Williams, Jacobson, Collins, Gunter, R. Williams, Allen/od 55. Brown/, Ramsey/od 71. Bradley/, Vokes/od 71. Church/, Evans, MacDonald, M. Williams.
Sudija: Alexey Kulbakov (Bjelorusija).

vels597x265

17:52

KRAJ - 1:2
Na Koševu susret završen rezultatom 1:2. Bh. nade povele sa 1:0, ali su u finišu gosti postigli dva gola i stigli do velike pobjede.

17:44

1:1 Churc (87.), 1:2 Evans (88.)

Veliki preokret na Koševu. Prvo je Churc izjednačio na 1:1, da bi minut kasnije Evans pogodio za 1:2. Prethodno iz igre izašao Zec, ali je Tulić već obavio tri izmjene pa su naši mladići ostali sa 10 igrača.

17:42

Velika greška Čolića umalo nas je skupo koštala, ali je MacDonald pogodio Burića, odnosno čuvar mreže bh. tima je odlično odbranio. Wales je napravio stravobit pritisak, korneri sjevaju jedan za drugim, ali je naša odbrana stamena.

vels230x190 (1)17:37

Pomalo čudi odluka selektora Tulića da iz igre "izvadi" Dialibu koji je strahovito brz i prodoran, posebno u trenucima kada su gosti otvorili karte i ostavili dosta prostora. U jednoj brzoj solo-akciji Aganović se našao u izglednoj poziciji, zaobišao je i golmana Walesa, ali nije imao snage za završni udarac. Minut prije toga zaprijetili i gosti, a dva žuta kartona dobili naši fudbaleri Mašić koga vrlo brzo zamijenio Kožul, te Zec.

17:27

Nakon vodećeg gola BiH Wales je otvorio karte što je Dialibi i Zecu otvorilo dosta prostora u napadu. Umjesto jedinog strijelca na utakmici, Dialibe, u igri napadač Sarajeva Handžić, najmlađi član našeg tima (20. juni 1990.). Dvostruka izmjena u gostujuećm timu. Church je zamijenio Vokesa, a Bradley Ramseya.

17:20

Korner je izborio Zec, a nakon ubačaja Aganovića Čejvanović ostao za malo kratak. Lopta je bila previsoka i prilika za naše nade otišla je u nepovrat.

17:18 1:0 Dialiba (58.)

vels230x190 (3)

Brza akcija naše ekipe urodila je plodom. Loptu je povukao Željin Boubacar Dailiba koji je sa 22 metra lijepo pogodio lijevi donji ugao golmana O. Williamsa. Umjesto kapitena Jelića od 61. u igru brzonogi Purić.

17:15

Umjesto Allena u timu Walesa na terenu Brown. Slika se u nastavku nije bitnije promijenila. Naši igrači i dalje su poprilično bezidejni. Dva-tri prodora Zeca po desnoj strani nisa urodili plodom. Dva kornera na obje strane ostala samo na pokušaju da se ugroze vratari

17:05

Počelo drugo poluvrijeme, a u ovih nekoliko minuta vrijedi izdvojiti žuti karton koji je nakon grubog starta zaradio Rice Williams

16:45

Kraj prvog poluvremema - 0:0. U zadnjih nekoliko minuta Dialiba i Cocalić odlučili su se na udarce, ali su oni završili na južnoj tribini. U drugom poluvremenu očekuje se da Tulić izvrši jednu ili dvije izmjene kako bi se stanje na terenu promijenilo.

16:38

Prvi udarac na gol Walesa uputio Aganović, naš najbolji pojedinac u prvom poluvremenu. Udarac je išao ravno po sredini gola što je čuvar mreže Welsa lako ukrotio.

16:34

vels230x190 (5) Wales postigao gol koji je poništen, jer je Michael Williams Buriću nepropisno izbio loptu iz ruku. Uzalud su bili protesti gostujuće klupe. Naša selekcija pokušala probiti bokove, ali ih je u tome onemogućio pomoćni sudija koji je svaki put dizao zastavicu. Na zagrijavanje otišao Dario Purić.

16:27

Sa klupe je ustao i Tulić koji traži da se naša igra malo drugačije organizuje. Želi da se lopta malo spusti, da se ne preskače sredina jer je to jedina šansa da se učini nešto više. Gosti i dalje ne odustaju od dugih lopti, ponekad i nekontrolisanih.

16:20

Malobrojna publika na stadionu se pomalo dosađuje. Naša selekcija nikako da probije čvrstu selekciju Welsa koja je dobro postavljena. Selektor Tulić moraće pronaći neku drugačiju protu-igru, jer se za ovih dvadesetak minuta ništa nije dogodilo što bi protivnika natjeralo da se zabrine.

16:12

Odličan pokušaj Aganovića sa nekih dvadesetak metara. Nakon odličnog prijema uslijedio je udarac koji je prohujao iznad pečke 'Williamsa

16:08

Igra se uglavnom odvija između dva šesnaesterca. Gosti pokušavaju dugim loptama ugroziti Burića, a bh. tim će probati iskoristiti Dialibinu brzinu i Jelićevu snalažljivost. Fudbaleri Walesa, kao i sve ostrvske ekipe, najopasanije su iz prekida...

16:01

Već u prvom napadu naša selekcija došla u polupriliku. Na veoma lijep i upotrebljiv centaršut sa desne strane, koji je išao po zemlji i liniji petrerca gostujućeg golmana zakasnio Zec, mladi igrač Šibenika

15:55

Reprezentacije na centru igrališta, u toku je intoniranje himni. Naša selekcija izgubila je od ranije sve šanse za odlazaka na EP, dok je Wales u dobroj poziciji. No, Cocalić, Čejvanović, Čolić i ostali željni su revanša nakon teškog poraza u Walesu od 0:4

15:50

Od 200 navijača na stadionu izdvaja se i mala grupa simpatizera Walesa, njih slovom i brojem - deset, koja je na južnoj tribini okačila transparent.

15:43

Naš selektor Branimir Tulić, koji danas debituje na klupi, odlučio za sljedećih 11: Burić, Ćolić, Benović, Čejvanović, Cocalić, Mašić, Jelić, Aganović, Zec, Dialiba, Čović. Sudija je Bjelorus Alexey Kulbakov, a treba kazati da je sat vremena prije početka iz senegalskog Saveza stiglo odobrenje za Boubacara Dialibu, te ga je Tulić odmah uvrstio u sastav

15:30

Za nekih pola sata na Olimpijskom stadionu Koševo, tačnije "Asim Ferhatović - Hase" u Sarajevu počeće susret mladih reprezentacija BiH i Walesa. Riječ je o kvalifikacionom meču za odlazak na EP 2009. godine.

Naš današnji rival je lider na tabeli sa 12 bodova iz 5 utakmica, dok naši mladi fudbaleri imaju svega 3 iz 5. Vrijeme u glavnom gradu BiH je sunčano, ali prohladno, a teren je odlčno pripremljen.Za sada se na tribinama našeg najvećeg stadiona okupilo nekoliko stotina navijača. Očigledno su mnogi već na putu ka Zenici...