Boca bolja od Fluminensea, Velez od Santosa

Copa Libertadores, četvrtfinale

Argentinsko-brazilski okršaji u četvrtfinalu Copa Libertadoresa završili su minimalnim domaćim pobjedama Boca Juniorsa i Veleza.

Argentinski klubovi su sa po 1:0 ostvarili pobjede u prvim utakmicama četvrtfinala južnoameričke inačice Lige prvaka.

Boca je bila bolja od Fluminensea, koji je od 34. minute igrao bez isključenog Carlinhosa. Jedini gol na utakmici postigao je Pablo Mouche u 52. minuti. No, nije on bio junak utakmice, već gostujući golman Diego Cavalieri koji je branio sve i svašta.

Uzvrat se igra 24. maja u Brazilu. Drugi uzvrat, između Santosa i Veleza, igra se dan kasnije, odnosno 25. maja.

Santosu je poraz u prvom četvrtfinalnom susretu nanio argentinski Velez, a jedini gol postigao je Mauro Obola u 36. minuti.