Bochum odnio bod iz Dortmunda

Njemačka Bundesliga

Današnjim susretima kompletirano je 11. kolo njemačke Bundeslige. Borusija Dortmud je remizirala sa Bochumom, dok je druga Borussija, iz Moenchengladbacha, poražena na svom terenu od Eintrachta

Nekadašnji evropski prvak, Borussija Dortmund, ponovo je razočarala svoje navijače, odigravpi neriješeno 1:1 sa Bochumom.

Goste je u 27. minuti u prednost doveo Zdebel. Dortmund je u nastavku napadao, ali domaći su mogli smo do izjednačenja. Strijelac je u 44. minuti bio Muhamed Zidan, na asistenciju Nevena Subotića.

Iako je tek ove sezone izborila bundesligaški status, čini se kako Borussija iz Moenchengladbacha neće dugo biti u društvu najboljih. Potvrda tome je i novi domaći poraz. Bodove iz Moenchengladbacha odnio je Eintracht, slavivši sa 2:1.

Rezultati: Borussia Dortmund - Bochum 1:1, Borussija Monchengladbach - Eintracht Frankfurt 1:2