Bodovi spasa za PSG
Pauleta je načeo Auxerre

M. Maksimović
Teme:

PSG je u 35. kolu Le Championnata osvojio tri izuzetno vrijedna boda u grčevitoj borbi za opstanak. U subotu je PSG savladao Auxerre 3:1...

Na Parku Prinčeva, PSG je furiozno krenuo po tri boda, a već u 3. minuti Pauleta postiže gol za 1:0. Deset minuta kasnije već je 2:0, Amara Diané je strijelac. U 78. minuti gosti uspijevaju smanjiti na 2:1, preko Mignota. Osam minuta su navijači PSG strijepili, a u 86. minuti je sve bilo riješeno. Amara Diané je postigao svoj drugi gol.

Glavni konkurenti u borbi za naslov, Lyon i Bordeaux su osvojili samo po bod na svom terenu, protic Caena odnosno Nice. Lyon je poveo golom Benzeme u 34. minuti, ali gosti ne ostaju dužni Eluchans u 39. i Compan u 44. minuti kreiraju preokret. Da stvar bude teža po Lyon prije ulaska u svlačionice, Grosso se zakačio sa Gouffranom pa je zaradio crveni karton. Ipak Lyon uspijeva sa igračem manje doći do jednog boda. Benzema u 55. iz slobodnog udarca postavlja konačnih 2:2.

Bordeauxu je na svom Jacques Chaban-Delmas stadionu imao igrača više od 29. minute kada je isključen Jeunechamp, ali to nije iskoristio. Cavenaghi se ispromašivao, ostalo je na kraju 0:0.

Metz našeg Miralema Pjanića je već od ranije drugoligaš, a u subote je bodove sa praznog Saint-Symphorien stadiona odnijela ekipa Saint-Etienne. Pitanje pobjednika je riješeno golom Gomisa u 47. minuti. Gostima je nešto ranije, u 41. minuti isključen Dernis. Miralem Pjanić je igrao do 63. minute kada je zamjenjen.