Bolton sa igračem manje do pobjede

Premier liga

U okviru 17. kola engleske fudbalske Premier lige pobjede na svom terenu ostvarile su ekipe Boltona i Wolverhamptona.

Bolton je na svom Reebok stadionu dočekao Blackburn Roverse i u veoma zanimljivom susretu slavio pobjedu rezultatom 2:1 i to sa igračem manje. Naime, Davies je 56. minuti zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton u domaćoj ekipi, kojoj to nije smetalo da ostvari pobjedu.

Muamba je u 65. minuti doveo Bolton u prednost, ali je Diouf tri minute prije kraja susreta izjednačio na 1:1. Međutim, već u narednom napadu Holden vraća prednost domaćim i postavlja konačan rezultat.

Wolverhampton je došao do vrijedne pobjede protiv Blackburna golom Stevena Hunta pred sam kraj prvog poluvremena.