Bomba bivšeg igrača Crvene zvezde u remiju Sparte Prag
Kanga je majstorski pogodio u 49. minuti

Drugi gol sezone za Gabonca

S. Pašalić

Nogometaši Sparte iz Praga su u 3. kolu češkog prvenstva odigrali 2:2 protiv ekipe Češke Budejovice.

Iako je Sparta bila favorit u ovom meču, domaći su golovima Shranza i Kladrubskog na poluvremenu vodili sa 2:0.

Ipak, početkom drugog poluvremena gosti su uspjeli smanjiti na 2:1, a strijelac je bio nekadašnji igrač Crvene zvezde Guelor Kanga koji je sa 20-tak metara opalio po lopti i postigao fenomenalan gol.

Do kraja je Tetteh uspio u 82. minuti uspio postići gol za konačnih 2:2. Bio je ovo drugi gol Kange u novoj sezoni i vrlo lako bi mogao nadmašiti prošlu kada je zabio 12 golova u prvenstvu.