Borac ostao na pet bodova prednosti

U Banja Luci poražen Travnik

Ekipa banjalučkog Borca sačuvala je pet bodova prednosti današnjom pobjedom nad Travnikom rezultatom 2:0.

Domaći fudbaleri u susertu protiv Travnika nisu željeli ama baš ništa prepustiti slučaju, pa su na gol Vezira krenuli ofanzivno od samog starta.

Aktuelni lider Premijer fudbalske Lige Bosne i Hercegovine poveo je već u petoj minuti susreta, a strijelac je bio Vidaković. Međutim, nakon ranog vodstva domaći su povukli ručnu kočnicu, pa do isteka prvog poluvremena većih uzbuđenja više nije bilo.

U nastavku, Borac je uspio udvostručiti prednost. Igrala se 68. minuta kada je reprezentativac Bosne i Hercegovine Darko Maletić ubacio iz kornera, a Veljović, koji je u igru ušao samo četiri minuta ranije, je potom glavom matira gostujućeg golmana Adilovića za konačnih 2:0.

Borac - Travnik 2:0 (Vidaković 5', Veljović 68')
Gradski stadion u Banja Luci. Gledalaca: 3.000Sudija: Vedran Zovko (Mostar). Žuti kartoni: Mikić, Stupar (Borac), Redžepi, Badrov, Šiljak (Travnik).
BORAC: Avdukić, Petrić, Stupar, Nikolić (od 46. minuta  Stajić), Grahovac, Raspudić, Vidaković (od 64. Veljović), Mikić, Stakić, Maletić (od 80. Međedović), Krunić. Trener: Vlado Jagodić.
TRAVNIK: Adilović, Grabus, Varupa, Helvida, Ribić, Šiljak, Mujakić (od 69. Hodžić), Čurić, Pranjković (od 67. Zatagić), Badrov (od 67. Kovačević), Redžepi. Trener: Nedžad Selimović.

Zaprati FK Borac, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: