Bordeaux ne posustaje

Francuska, 34. kolo

Bordeaux je nastavio sa odličnim izdanjima, upisavši večeras novi trijumf, a sa tri nova boda ostali su uz rame vodećem Marseilleu. U posljednjem meču 34. kola na domaćem terenu deklasirali su Sochaux rezultatom 3:0.

Već u 7. minuti Bordeaux je došao u vodstvo, a strijelac je bio Sertić. Sedam minuta kasnije Gourcuff je udvostručio prednost i već tada je bilo riješeno pitanje pobjednika. Konačan rezultat postavio je Chamakh golom u 90. minuti.

Gosti su utakmicu završili sa desetoricom igrača na terenu, obzirom da je crveni karton u 83. minuti dobio Afolabi.

Bordeaux – Sochaux 3:0 (Sertić 7, Gourcuff 14, Chamakh 90)