Bordeaux sve bliže Lyonu
Bordeaux ne posustaje

M. Maksimović

U Le Championnatu ćemo gledati izuzetno zanimljivu završnicu. Nakon godina dominacije Lyona, Bordeaux ima veliku priliku, jer samo dva kola prije kraja, zaostaje dva boda za aktuelnim prvacima...

Tri velika boda Bordeaux je osvojio u nedelju na vrućem Vélodromeu pobjedivši Marseille 2:1, pred 55,778 gledalaca.Nakon prvog poluvremena Marseille je vodio 1:0, golom Mamadoua Nianga koji je zatresao mrežu Urlicha Ramea u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Tih 1:0 dugo je stajalo na semaforu, sve do posljednjih deset minuta kada gosti kreiraju veliki preokret. Prvo je Brazilac Geraldo Wendel u 80 .minuti izjednačio na 1:1, a pobjedu Bordeauxu donosi Pierre Ducasse golom u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Marseille je pak ovim porazom ostao četvrti sa dva boda manje od treće Nancyja, a trećeplasirani sastav iz Francuske igrat će u trećem pretkolu Lige prvaka.Do kraja prvenstva Lyon dočekuje Nancy i gostuje kod Auxerrea, dok će Bordeaux igrati kod kuće protiv Sochauxa i u gostima kod Lensa.

U prvoj utakmici večeri St.Etienne i Lille su podijelili bodove odigravši 0:0. St Etienne je peti sa 54 boda, Lille šesti ima bod manje.