Bordeauxu bodovi za šampionske snove
Henrique odlučio pobjednika u Bordeauxu

Prva liga Francuske – 28. kolo

U posljednjoj večerašnjoj utakmici 28. kola Prve lige Francuske u fudbalu Bordeaux je na svom terenu pobijedio Nicu sa 2:1.

Poveli su domaći golom Chamakha u 14. minuta, a na izjednačio je iz penala Banogo u 23. minutu. U trećem minutu drugog poluvreman pobjednika je odlučio Henrique, pogotkom sa kojim je Bordeaux zadržao šanse za osvajanje titule prvaka zemlje «trikolora».

U danas ranije odigranim utakmicama 28. kola postignuti su sljedeći rezultati: Caen- Lille 0:1, Le Mans - Rennes 2:2, Monaco -Toulouse 3:2, Nantes - Lorient 1:1, Sochaux - Nancy 2:1,Valenciennes - Le Havre 3:2. Ostali mečevi 28. kola igraju se sutra (nedjelja, 15. marta).

Poredak na tabeli: Lyon 53, PSG 52, Marseille 49, Toulouse 49, Lille 49, Bordeaux 47, Rennes 47, Nice 40, Monaco 33, Grenoble 32, Lorient 32, Le Mans 32, Valenciennes 32, Auxerre 31, Nancy 30, Nantes 30, Saint-Etienne 29, Sochaux 29, Caen 26, Le Havre 18.