Bordo mašina melje redom: Sarajevo demoliralo Mladost u Doboj Kaknju
Ekipa Husrefa Musemića igra fantastično ove sezone

Sjajna igra Bordo tima

Sarajevo je u 13. kolu Premijer lige BiH razbilo na gostovanju Mladost Doboj Kakanj sa 0:6.

Bordo tim je potpuno nadigrao današnjeg rivala i na kraju je došao zasluženo do nova tri boda.

Sve što je Sarajevo pokušalo u prvom poluvremenu završilo je pogotkom. Majstorski je tim Husrefa Musemića držao kontrolu nad utakmicom, a do vodstva su stigli u 23. minuti kada sjajno ubacivanje Rahmanovića u gol pretvara Mersudin Ahmetović.

Sedam minuta kasnije novi gol u mreži Emila Velića. Ovog puta je Šabanović ubacio, a Rahmanović prekrasno golavom pogađa za 0:2.

Tačku na prvo poluvrijeme stavio je Krste Velkoski. Makedonac je iskoristio sjajnu akciju i dodavanje Ahmetovića i gosti su na odmor otišli sa velikom prednošću od 0:3.

Iako je Mladost u nastavku krenula ofanzivnije ubrzo je Sarajevo završilo posao u ovom duelu sa još dva gola.

U 54. minuti meča Rahmanović je pogodio volejom za prednost Bordo tima od 0:4, da bi deset minuta kasnije Benjamin Tatar nastavio seriju golova i pogodio je za uvjerljivo vodstvo.

Do kraja meča Sarajevo lagano završava posao. Nisu domaćinu danas dopustili apsolutno ništa i na kraju su upisali uvjerljiv trijumf kojeg je potvrdio Velkoski golom za 0:6 u 90. minuti.

Premijer liga BiH, 13. kolo:

Mladost - Sarajevo 0:6 (Ahmetović 23', Rahmanović 30', 54', Velkoski 36', 90', Tatar 64')

MLADOST: Velić, Anđušić, Marković, Atajić, Delić, Sadiković, Bojo, Hiroš, Nikolić, Mujagić, Isaković.

SARAJEVO: Kovačević, Pidro, Šabanović, Stanojević, Ahmetović, Rahmanović, Velkoski, Mujakić, Crepulja, Dupovac, Tatar.

Zaprati FK Sarajevo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: