Bordo momci potopili Levski na Koševu

Velika pobjeda Sarajeva

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su plasman u treće pretkolo Evropske lige nakon što su večeras na stadionu Asim Ferhatović Hase savladali Levski iz Sofije sa 3:1.

Sarajevo je odlično otvorilo utakmicu i nakon petnaest minuta imali su dva gola prednosti. Do vodstva je Bordo tim stigao u 12. minuti kada nakon sjajne lopte Beloševića Said Husejinović koristi svoju brzinu i postiže gol za vodstvo od 1:0.

Slavlje navijača i igrača se nije ni smirilo, a naš tm stiže do drugog gola. Emir Hadžič je izvrsno proigrao Asmira Suljića koji sjajno matira Ilieva za vodstvo od 2:0.

Deset minuta kasnije Emir Hadžić fantastično šutira sa vrha kaznenog prostora, ali je ovaj put Iliev sjajno odbranio, te lopta odlazi u korner.

Poklon penal od rumunskog sudije Levski je dobio u 33. minuti nakon starta Tatomirovića, a sigurno je pogodio de Carvalho za smanjenje rezultata na 2:1, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Nastavak utakmice donio je ponovo bolju igru Sarajeva. U 56. minuti Husejinović se našao u sjajnoj prilici. Šutirao je sa pet-šest metara, no Iliev je fantastično odbranio.

Ipak, samo šest minuta kasnije Husejinović se iskupio za promašaj. Sjajno je promiješao odbranu odbranu Levskog, te je fantastičnim udarcem savladao Ilieva za 3:1.

Gandzhev je zaprijetio Adiloviću u 68. minuti, no golman Sarajeva odlično brani. Uzvratio je potom Belošević u dva navrata. Prvo je šutirao iz slobodnog udarca pored gola,d abi porom i uputio dobar udarac sa 25 metara koji je odbranio golman gostiju. Uzvratio je de Carvalhoo, no na sreću lopta odlazi pored gola iako je šutirao glavom sa samo dva metra.

Preuzeo je potom Levski inicjativu. Imali su nekoliko dobrih prilika za postizanje gola, ali je odbrana Sarajeva predvođena Adilovićem otklonila sve opasnosti od svog gola.

Na kraju izabranici Dragana Jović slave sasvim zasluženu pobjedu i plasman u treće pretkolo gdje ih čeka crnogorska Zeta.