Brazil ispustio pobjedu
Robinho i Baptista, udarni tandem Brazilaca

Južnoameričke kvalifikacije za SP

U posljednja dva meča 11. kola južnoameričkih kvalifikacija za plasman na Svjetsko prvenstvo u fudbalu 2010. godine Ekvador i Brazil su remizirali, odigravši 1:1, dok je Čile u gostima iznenadio Peru.

Nakon prvog dijela u kojem nije bilo golova, ali je bilo burno posebno pred golom gostiju, Brazil je poveo. Igrala se 72. minutu kada je Baptista donio svom timu prednost.

Kada se očekivala “karioka”, domaćine je razveselio Noboa, minut prije kraja susreta što i jeste realan rezultat.

Rezultati
Ekvador - Brazil 1:1, Peru - Čile 1:3, Argentina - Venecuela 4:0, Urugvaj - Paragvaj 2:0 i Kolumbija - Bolivija 2:0.