Brazilcima bronzana medalja
Četvrta olimpijska medalja za Brazilce

Olimpijski turnir u fudbalu

Fudbalska reprezentacija Brazila osvojila je bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Pekingu, nakon što je danas sa 3:0 deklasirala Belgiju.

Iako su u Kinu stigli sa namjerom da se okite zlatom, Ronaldinho i saigrači zaustavljeni su u polufinalu od Argentina (0:3), ali čine se da taj poraz nije mnogo uticao na njih. Do bronzanog odličja stigli su lakše nego što se očekivalo.

Već nakon pola sata igre došli su u vodstvo, a strijelac je bio Werderov Diego (28. minut). Do kraja poluvremena prednost su udvostručili i to golom Joa u 45. minuti utakmice. Isti igrač postavio je i konačan rezultat u posljednjim trenucima utakmice - 3:0.

Bronza u Pekingu četvrta je olimpijska medalja za fudbalsku reprezentaciju Brazila. Treće mjesto osvojili su i prije četiri godine u Atini, a srebreni su bili 1988. godine u Seulu, te četiri godine ranije u Los Angelesu.