Brazilska veza “slomila” Inter
Milan je slavio u vječitom derbiju

Vječiti derbi Serije A

Fudbaleri Intera doživjeli su prvi poraz u Seriji A i to od gradskog i “ljutog” rivala Milana rezultatom 0:1. Strijelac pobjedonosnog gola za “crveno-crne” bio je Ronaldinho koji je na odličan centaršut Kake lijepo reagovao i na majstorski način savladao ukopanog Cesara.
Treba kazati kako je Kaka u trenutku primanja lopte bio u malom ofsajdu, ali je gol priznat.

Milan je bio bolja ekipaa, posebno u prvom dijelu, a Inter se kasno probudio i nije mogao do izjednačenja. Iako je nakon isključenja Burdissa u 77. minuti imao igrača manje na terenu Jose Mourinho bacio je sve karte na napad, što mu je u 81. minuti zamalo pošlo za rukom, no nakon dva odlična udarca Adriana mreža se ipak nije tresla.
Milan je sa nova tri boda došao u u gornji dio prvenstvene tabele.